Skip to main content

Deep Genomics – Derin Genetik Çalışma Alanı

The Washington Post sitesi Deep Genomics alanında çalışma yürüten Brendan FREY’in ilginç yaşam hikayesini okuyucularıyla paylaştı. Frey, insanların metin analizi ve konuşma tanıma da çok iyi olmasına rağmen gen metnini anlayamadığını bu nedenle bu alanın kendisi için daha ilginç bir problem olduğunu ifade etmektedir. Frey, derin öğrenme sistemi ile genetik mutantasyonun insan algısandan daha başarılı bir şekilde değerlendirilebileceğini otizm gibi problemlerin daha iyi tanımlanacağını belirtmektedir.

Takımıyla Toronto Üniversitesi’nde çalışma yürüten Frey’in Bilimsel Danışma Kurulu’nda Facebook Yapay Zeka Araştırma Yöneticisi Yann LECUN da yer almaktadır.

Yapılan çalışmalar sonucunda bir çok genetik problemin ortaya çıkarılmasının yanında kişisel ilaçların da üretilebileceği ifade edilmektedir.

Genetik alanında çalışıyor ve derin öğrenmeye meraklı iseniz Deep Genomics’in ilgililere iş davetinin açık olduğunu belirtmek isterim.

Genomics: Gen ve fonksiyonları ile ilgili çalışma alanı

Kaynak:

Ferhat Kurt

NVIDIA Deep Learning Institute Sertifikalı eğitmen.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.